Rašytojų linkėjimai bibliotekai

Per bibliotekos gyvavimo laikotarpį ją aplankė daug žymių rašytojų, aktorių, politikų, keliautojų. Daugelis iš jų bibliotekai padovanojo savo kūrinius su autografais. Autografai primena mielas akimirkas apie sutiktus žmones, įvykusius renginius. Leidiniai su parašais, dedikacijomis – tai vertingas palikimas, unikali ir reikšminga kultūros paveldo dalis. Kviečiame apsilankyti ir pažiūrėti kas ir kokiose bibliotekos knygose yra palikę savo autografus.

Virtuali paroda „Rašytojų linkėjimai bibliotekai“. Kviečiame apsilankyti!

Pėdos, likę girios take...

2019 m. gegužės 15 d. sukako 80 metų, kai 1939 m. Dumbravos kaime, Utenos rajone gimė žurnalistas, rašytojas, gamtininkas Leonardas Grudzinskas.  Jis buvo nepakartojamas ir savitas, vienas talentingiausių žurnalistų, rašiusių Lietuvos gamtos tematika. Sukakties proga parengta virtuali paroda, kurioje su Leonardu Grudzinsku susipažįstame iš nuotraukų. Eksponuojamos nuotraukos – iš žurnalisto šeimos asmeninio archyvo ir iš bibliotekos kraštotyros fondo. 

Virtuali paroda „Pėdos, likę girios take...“. Kviečiame aplankyti!

Stanislovo Karanausko kūrybos paminklai

2018 m. sausio 31 d. sukako 90 metų, kai 1928 m. Šaltinių kaime (Vyžuonų valsčiuje, Utenos apskrityje) gimė tautodailininkas, literatas Stanislovas Karanauskas. Sukakties proga parengta virtuali paroda, kurioje apžvelgiamas tautodailininko gyvenimas, pristatomos stogastulpių nuotraukos. Eksponuojamos nuotraukos iš bibliotekos kraštotyros fondo bei Stanislovo Karanausko dukros Julijos Stankevičienės asmeninio archyvo.

Virtuali paroda „Stanislovo Karanausko kūrybos paminklai". Kviečiame aplankyti!