Savanoriai 2014 - 2015 metais

2014 metų lapkričio pradžioje Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka pagal Erasmus+ projektą sulaukė pirmųjų savanorių: Cristinos Gonzalez Jaenes iš Ispanijos ir Yanio Galland iš Prancūzijos. Savanorystė truko devynis mėnesius, kurių metu jaunuoliai įgijo naujų kompetencijų, dalinosi patirtimi bei idėjomis, prisidėjo prie bibliotekos veiklų.

Cristina atvyko iš Kordobos miesto Andalūzijoje (pietų Ispanijoje). Mergina baigė socialinį darbą universitete. Cristina labai komunikabili, linksma, išradinga mergina. Savanorystę pasirinko todėl, kad jai norėjosi išmokti naują kalbą, pažinti kitą kultūrą, dirbti su žmonėmis. Jai lengvai sekėsi įsilieti į bibliotekos kolektyvą, susirasti draugų, išmokti anglų kalbą, pakeliauti. Savanorė visą laiką vedė ispanų klubą, į kurį susirinko labai daug žmonių, dalyvavo įvairiuose prezentacijose – kalbėjo apie savanorystę, pristatinėjo savo šalį ir net šeimą bei draugus, dalyvavo bei gelbėjo projektuose „Bibliotekos jaunimui" bei „Pasitikėk savimi", organizavo žaidimus bei kūrybines dirbtuves vaikams, visą laiką fotografavo renginius. Atvykus Cristinos draugei Estrejai, jos abi surengė flamenko vakarą bibliotekos skaitytojams, kur skambėjo ispaniška muzika, buvo šokami flamenko šokiai, ragaujamas ispaniškas vynas bei patiekalai.

Savanorė atvykusi į Lietuvą, pirmą kartą savo gyvenime tiek daug keliavo: aplankė daug gražių Lietuvos vietų, keliavo po Lenkiją, Čekiją, Austriją, kruizu plaukė į Taliną, Sankt Peterburgą, Stokholmą, Helsinkį.

„Tokios patirties gyvenime nepamiršiu, - džiaugėsi ir liūdėjo Cristina palikdama Lietuvą ir biblioteką, -  tiek daug išmokau, išgyvenau, pamačiau, susiradau draugų. Lietuva ir lietuviai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo šalti -  šiltai priėmė, suprato, palaikė, atvėrė ne tik savo širdis, bet ir namus, kvietė į krikštynas, gimtadienius, koncertus bei ragauti lietuviškų valgių. Pamilau šią šalį ir dar ne kartą norėčiau sugrįžti atostogauti, žinoma, vasarą".

Yanis Galland atvyko iš vakarų Prancūzijos, nedidelio Beaupréau miestelio. Prieš metus baigė mokyklą, o universitete pasirinko sporto bei sveikos gyvensenos studijas. Vaikinas save apibūdina kaip bendraujantį, lengvai prisitaikantį bei motyvuotą žmogų. Jis mėgsta sportuoti - jau dvylika metų žaidžia futbolą.

„Nieko nebuvau girdėjęs apie Lietuvą, todėl norėjau susipažinti su šia šalimi, be to labai patiko Utenos biblioteka, pasirodė tokia moderni, šiuolaikiška, - tai nulėmė mano pasirinkimą savanoriauti Lietuvoje ir būtent šioje bibliotekoje",- kalbėjo atvykęs vaikinas.

Yanis taip pat subūrė prancūzų klubą bibliotekoje, skleidė jaunimui savanorystės idėją, prisidėjo prie renginių organizavimo, kaip ir Cristina dalyvavo projekte „Bibliotekos jaunimui". Daug keliavo po Lietuvą, mokėsi mūsų kalbą. „Graži jūsų šalis, tik nesitikėjau, kad bus taip šalta žiemą",- apibūdino mūsų šalį vaikinas, o išvykęs dėkojo už gražų bendravimą, supratimą, tik apgailestavo, jog savanorystę pasirinkęs per anksti ir jam nebuvo lengva.