ES Griundtvig mokymosi partnerysčių projektas „Maistas kūnui, protui ir sielai – sutelkime Europą aplinkui stalą"

Demografinė situacija Europoje nepalanki – jos visuomenė sensta. Vyresnio amžiaus gyventojai sunkiai įveikia amžiaus keliamus iššūkius – finansinius nepriteklius, socialinę, kultūrinę, informacinę atskirtį, saviraiškos ir bendravimo stoką. Dėl to nukenčia jų kūnas ir siela.  „Maistas kūnui, protui ir sielai – sutelkime Europą aplinkui stalą" -  taip vadinasi projektas, kurį rėmė Europos Komisijos Griundtvig mokymosi partnerysčių programa. Projektą biblioteka įgyvendins kartu su partneriais iš 7 Europos šalių: Italijos, UK, Portugalijos, Lenkijos, Vokietijos ir Turkijos. 

Panaudojant visiems aktualią sveikos ir pigios mitybos tematiką bus skatinama pagyvenusių žmonių integracija, propaguoja aktyvios senatvės idėja, didinama saviraiškos motyvacija, suteikiamos mokymosi vieniems iš kitų galimybės, skatinamas kartų bendravimas, akcentuojamos tautinio identiteto ir tautinės įvairovės vertybes.
Įgyvendinant projektą bus sukurtas sveikos ir pigios mitybos vadovas – virtuali knyga „Maistas kūnui, protui ir sielai", vyresnio amžiaus žmonės bus mokomi rašyti tinklaraščius ir taip pasidalinti patirtimi, bendrauti.

Projekto internetos vetainė   

Projekto partnerių sukurta knyga "Maistas kūnui, protui ir sielai" anglų kalba

Projekto partnerių sukurta knyga "Maistas kūnui, protui ir sielai" lietuvių kalba


Projekte dalyvaujančios institucijos:
Miedzynarodowe Towarzystwo Swiadomosci Kryszny, Piaseczno, Lenkija
Paróquia São João de Deus, Lisabona, Portugalija
Akademie für Management, Kaselis, Vokietija
Amasya Aile ve Sosyal Politikalar Il Mudurlugu, Amasya, Turkija
Women's Association for African Networking and Development WAnd, Londonas, UK
Associazione Trasformazioni, San Leonardo Udine, Italija