„Duoklė žodžio meistrams - 2010“

Projektą rėmė Kultūros rėmimo fondas. Utenos gyventojams, svečiams buvo sudarytos galimybės pažinti profesionalųjį meną, skatinamos jų kūrybinės iniciatyvos, kūrybos skaitymas. Utenos rajono gyventojams ir svečiams, vykdant įtaigias projekto priemones, buvo pristatyti Lietuvos ir užsienio literatūrinio žodžio meistrų kūrybos darbai.

Visuomenė buvo supažindinta su prancūzų  prozininkės, filmų scenaristės ir dramaturgės Yasmina Reza kūryba. Bibliotekos lankytojai žiūrėjo teatro  „Mens Publica" pastatytą minėtos dramaturgės pjesę  „Atsitiktinis žmogus".

Kūrybiškumo, gyvenimo išminties, grožio suvokimo ugdymui buvo skirtas aktorės, eseistės Doloresos Kazragytės kūrybos vakaras „... apie Dievą, meilę, mirtį – be patoso...".  Susirinkusiems buvo pristatyta naujoji eseistės knyga „Ramybės nerimas". Aktorė pravedė meilės gyvenimui pamoką, atliko vaidybines scenas, skaitė ištraukas iš parašytų knygų.

Didelis dėmesys projekte buvo skiriamas kraštiečių rašytojų gyvenimo ir kūrybos analizei, sklaidai. Bibliotekoje paminėtas nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kraštiečio rašytojo  Broniaus Radzevičiaus 70- mečio jubiliejus. Literatūros vakare „Nesibaigiančiu vieškeliu..." dalyvavo profesorė V. Daujotytė – Pakerienė, rašytojo žmona Genovaitė Radzevičienė, sesuo Birutė Surgailienė. Vakarą vedė Rašytojų sąjungos narys, Utenos A. Šapokos gimnazijos mokytojas, ekspertas Stepas Eitminavičius. Vakaro metu buvo kalbėta apie rašytojo gyvenimą, rašytojo artimieji dalijosi prisiminimais, buvo analizuojamas sakinio grožis romane „Priešaušrio vieškeliai", gimnazistai teatralizuotai skaitė romano ištraukas. Utenos muzikos mokyklos moksleivė Ieva Kirilauskaitė griežė smuiku.