Monikos Budinaitės knygos „Kanifolijos dulkėse" pristatymas

2015 m. lapkričio 10 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje naujos Monikos Budinaitės knygos „Kanifolijos dulkėse" pristatymas.

Dalyvauja knygos autorė,  literatūrologė, LEU Lituanistikos fakulteto dekanė doc. dr. Žydronė Kolevinskienė, aktorius Virgilijus Kubilius, leidyklos "Charibdė" vadovė Rita Kubilienė.

Galėsite įsigyti naujų leidyklos „Charibdė" knygų!

Maloniai kviečiame!

~~~

Monika Budinaitė – jauna trijų romanų: „Aistros dukterys", „Knyga ištrintu skyriumi" ir „Kanifolijos dulkėse" autorė. M. Budinaitė rašo apie šiuolaikinius jaunus žmones. Ji renkasi aštrius siužetus, savo veikėjus išbando kraštutinėmis gyvenimo ir mirties aplinkybėmis ir kartu lieka labai moteriška ir subtiliai atskleidžia savo veikėjų jausmus. Jos knygas galima priskirti prie psichologinių romanų, tačiau šiems būdingą lėtą pasakojimo tempą įveikia kinematografiškai kuriamas stilius, įtraukdamas skaitytoją ir nepaleisdamas iki romano pabaigos. Daugelis čia randa savo gyvenimo atšvaitų, o fikcija, vykstanti kūrinio scenoje, alsuoja tikru gyvenimu. Pavyzdžiui, kurdama" Kanifolijos dulkėse" skyrius, vykusius Utenos psichiatrijos ligoninėje, autorė rinko medžiagą ir tyrinėjo tikrą psichiatrijos ligoninių gyvenimą. Taip pat ji praleido labai daug laiko Operos ir baleto teatre Vilniuje, stengdamasi perprasti baleto artistų gyvenimo ypatybes.

Monika Budinaitė pasirinko savo rašytojos gyvenimo kelią labai atsakingai, pasiryžusi daug dirbti, ne vien ieškoti populiarumo. O juk šiais nemeilės grožinei literatūrai laikais jau vien pasirinkimas tapti rašytoju yra tikras iššūkis.

Leidyklos "Charibdė" vadovė Rita Kubilienė