Medinių aksesuarų paroda

Nuo vasario 14 d. iki kovo 14 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje veiks uteniškio SON & FATHER įkūrėjo Armino Katiliaus medinių aksesuarų paroda. Maloniai kviečiame!

****

Esu Arminas Katilius, SON & FATHER įkūrėjas. Studijavau verslo ir įstaigų vadybą, kadangi jau nuo mažų dienų žinojau, kad mano gyvenimas kryps į privataus verslo kūrimą. Po studijų emigravau į Angliją, kur greitai pakilau karjeros laiptais dėl atsakingo ir kruopštaus darbo, nežiūrint į tai, kad darbas Anglijoje nebuvo susijęs su medžiu. Po metų darbo Anglijoje, gavau pasiūlymą iš vienos medienos gaminių įmonės Norvegijoje. Nors ji užsiima tik medinių durų gamyba, be didelių abejonių išvykau į Norvegiją, kad tik galėčiau dirbti su medžiu. Nuo vaikystės jaučiu meilę medžiui ir dirbdamas Norvegijoje su gailesčiu žiūrėdavau, kaip išmetami egzotinės medienos likučiai. Aš juos susirinkdavau ir susidėjęs į krūvą laukdavau kada atsiras idėja ir įkvėpimas ką nors iš jų pagaminti.

Mano istorija ne tik apie mane, nes su mano meile medžiui ir pradėta privačia veikla susiję trys mūsų šeimos kartos. Meilę medžiui paveldėjau iš savo senelio Augustino, o galimybę, pasitikėjimą ir ryžto man suteikė mano tėtis. Gyvenimas susiklostė taip, kad likimas ilgam buvo mus su tėčiu išskyręs.

Nežiūrint į tai, kad abiems dėl to skaudėjo, ilgai tarp mūsų buvo likęs tik formalus „...labas, kaip tau sekasi.....labas, gerai...". Kaip likimas mus išskyrė, taip likimas mums suteikė šansą susigrąžinti vienam kitą. Tėtis man ištiesė savo ranką tada, kada man labiausiai to reikėjo dar būnant Norvegijoje. Tėtis tapo stipriausia ir artimiausia parama kai nusprendžiau grįžti iš Norvegijos į Lietuvą ir pradėti savo verslą. Man neįkainuojamomis tapo jo idėjos, patarimai, nuorodos ir parama kaip nuo pat pradžių optimaliausiai pasiskirstyti savo pastangas pradedant savo verslą.

Norvegijoje pradėjau gaminti medinius žiedus, naudodamas specialią technologiją, kai net ir ploni žiedai tampa ypač patvarūs ir gražūs. Ir tada aš supratau, kad atėjo laikas pradėti savo veiklą, nes mano rankoms pradėjo paklusti net ir kaprizingiausia bei išskirtinai kieta mediena. Tada pradėjau gaminti medines peteliškes ir kitus eksesuarus. Labai džiugino, kad mano gaminiai tapo išskirtiniai ir paklausūs. Grįžau į Lietuvą ir toliau kuriu išskirtinius gaminius.

Mano gaminiai gaminami rankomis, į kiekvieną iš jų įdedant dalelę savęs. Naudoju unikalią, retą medieną, kuri mano dirbiniams suteikia savitą stilių, formas ir raštus. Mano gaminiai yra išskirtiniai, turintys savo kaprizingą charakterį ir išdidžiai prabangūs. Jie skirti stilingiems, vertinantiems unikalumą žmonėms. Nežiūrint į tai, kad šiuo metu gaminu tik kelių modelių aksesuarus, turiu daug naujų kūrybinių idėjų. Žinau vieną, nežiūrint į tai ar mano verslas seksis ar ne, meilė medžiui liks visam laikui.