Jau galima susipažinti su būsimąja „Neregėta Lietuva“

Po Lietuvos bibliotekas keliauja būsimo visiškai naujo Mariaus Jovaišos fotografijų albumo „Neregėta Lietuva" nuotraukų parodos. Šį rudenį pasirodysianti knyga pristatys nuostabų mūsų kraštovaizdį, unikalų paveldą ir įkvepiančius XXI a. išmaniosios Lietuvos pasiekimus.

Metų pradžioje buvo paskelbta, kad naujo leidinio partneriu ir rėmėju tapo didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas". Ši partnerystė knygos fotografui ir leidėjui Mariui Jovaišai leidžia skirti daug dėmesio ir išteklių kūrybiniam procesui, projekto reklamai ir viešinimui. Vienas tokių darbų – parodų kelionė po Lietuvos bibliotekas, truksianti iki pat spalio mėnesio, kai planuojama knygą išleisti ir pristatyti visuomenei. Vienu metu parodos vyksta 10–15 bibliotekų, iš viso jų bus apkeliauta apie 60. Parodoms atrinkta apie 50 nuotraukų iš trijų būsimojo albumo skyrių. Kraštovaizdžio dalyje įspūdingais oro fotografijos kadrais pristatomi gražiausi miestų ir miestelių, ežerų ir upių vingių, jūros ir kopų vaizdai. „Išmanioji" dalis skirta mokslinių tyrimų, modernaus dizaino, inovacijų, informacinių technologijų, robotikos, lazerių, optikos ir biotechnologijų veiklai. Į visa tai įterpti meniniai margučių, Užgavėnių kaukių, archeologinių radinių ir kiti nuostabaus Lietuvos paveldo kadrai.

Pristatydamas būsimąjį leidinį ir parodų ciklą, Marius Jovaiša sakė: „Švęsdami Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį vienu svarbiausių uždavinių sau turime išsikelti patriotinį jaunimo ugdymą. Reikia stengtis, kad vaikai didžiuotųsi mūsų istorija, paveldu, pažintų ir mylėtų gimtąjį kraštą. Tikiuosi, mano naujoji „Neregėta Lietuva" prisidės prie šio svarbaus darbo, viliuosi, kad tai bus mano konstruktyvus ir prasmingas įnašas į Šimtmečio šventę."

Su „Novaturo" pagalba parodos keliauja po Lietuvą, užsukdamos į mažiausius miestelius, puošdamos tiek mažų, tiek didžiųjų miestų bibliotekų sienas. Viena pirmųjų parodų jau atidaryta Vilkaviškio bibliotekoje. Bibliotekos darbuotoja Marija Žilienė atviravo, kad „mūsų bibliotekos sienos retai mato tokių autorių darbus, iki šio nedrįsome jų kviestis į savo kuklią erdvę, kuri dabar tiesiog atgijo ir sulaukė daug lankytojų."

Per dieną Vilkaviškio biblioteka vidutiniškai sulaukia apie šimtą lankytojų, o per visą parodų kelionę naująsias Mariaus Jovaišos nuotraukas turėtų pamatyti apie 10 tūkstančių žmonių.

Visa informacija apie vykstančias parodas, renginių kalendorius ir nuotraukų galeriją skelbiama atnaujintoje svetainėje www.neregetalietuva.lt

Daugiau informacijos:

„Neregėta Lietuva" – Marius Jovaiša, tel. 8 698 27272, el. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

„Novaturas" – Dovilė Zapkutė, tel. 8 687 39294, el. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  

Paroda veiks Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12)  galerijoje nuo rugpjūčio 9 d. iki rugsėjo 9 d.