„English Camp“ stovykla bibliotekoje

Vasara – poilsio ir stovyklų metas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tėvai paprastai jau nuo pavasario ieško bei rezervuoja vietas į stovyklas prasmingam ir turiningam vaikų poilsiui vasaros metu. Šiais metais kovo mėnesį į biblioteką  savanorystei atvykusi Almira iš Kazanės savo idėjomis ir veikla daug prisideda prie bibliotekos veiklų ir paslaugų.

Viena iš jų - vasaros anglų kalbos stovyklėlė „English Camp", kuri vyko birželio ir liepos mėnesiais, pritraukusi nemažai vaikų.

Almira, tik atvykusi į biblioteką, aktyviai įsiliejo ir pradėjo savanorišką veiklą: kvietė miesto gyventojus ir bibliotekos skaitytojus į rusų kalbos klubą, keliavo po mokyklas pasakodama jaunimui apie savanorystę ir savo kraštą, o vasaros metu mergina sumanė anglų kalbos stovyklėlę „English Camp" 8 – 10 metų vaikams.

„Aš norėjau išmokti anglų kalbos. Nors ne viską suprantu ir nemoku daug žodžių, bet man patinka čia žaisti ir būti su vaikais", - sako Paulius atėjęs į stovyklą. Ir birželio, ir liepos mėnesiais vykusi stovyklėlė pritraukė nemažą būrį vaikų. Stovykla vaikams nemokama ir labai įdomi. Vaikai užsiėmimų metu žaidė įvairiausius žaidimus, žiūrėjo filmukus, mokėsi naujų žodžių, daug kalbėjo ir bendravo, išbandė įvairias išmaniąsias programėles kalbai mokytis.

Savanorė stovyklos metu pastebėjo, jog su vaikais dirbti labai smagu: „su vaikais dirbu pirmą kartą ir esu labai patenkinta, nes jie žaismingi, linksmi, aktyvūs. Kada turėjau rusų kalbos klubą, pastebėjau, jog su suaugusiais  lengviau, bet ne taip įdomus, - jie daugiau susivaržę, nedrąsūs, tačiau nori daug išmokti. Paklausta apie vaikų anglų kalbos žinias, Almira sako, jog vaikai tikrai supranta ir kalba labai gerai.

„Jei būtų poreikis, galėčiau surengti dar vieną stovyklą ir rugpjūčio mėnesį, nors nesu anglų kalbos mokytoja, bet, manau, užtenka žinių ir svarbiausia noro užsiimti su vaikais", - sako savanorė išbandžiusi save naujame amplua.

Parengė Dainora Narkūnienė