Festivalis „Debesų pieva"

Sąmoningais potyriais, vidinėmis transformacijomis ir širdingomis emocijomis pulsuojantis festivalis „Debesų pieva" šiemet vyks Zarasų rajone, Antalieptės miestelio pakraštyje įsikūrusiame „Inovatorių slėnyje".  Blaiviame renginyje birželio 27- liepos 1 dienomis bus skiriama daug dėmesio kultūrinėms šaknims, sveikatai, kūrybingumo ir sąmoningumo ugdymui.

Kaip ir pernai – regintiesiems nematomam neregių bei silpnaregių pasauliui. Taip pat kviečiamos šeimos, patyrusios onkologines ligas.

„Šiemet festivalis stipriai remsis į vietos kultūrines šaknis. Nors esame pasaulio žmonės, mylime įvairių tautų kultūras, bet pirmiausiai turime suvokti, kokios yra mano šaknys, kodėl gimiau čia, Lietuvoje? Atraskime iš naujo ir pamilkime savastį", - ragina vienas iš festivalio organizatorių Kęstutis Kaupas.

Zarasų rajone Antalieptėje įsikūrusiame „Inovatorių slėnyje" neatsitiktinai parinkta festivalio vieta: nuostabios gamtos apsuptyje, kur ypač tausojama aplinka, nuolat vyksta socialiniai projektai, čia kviečiami atvykti visi kuriantys žmonės. Festivalyje bus supažindinama su regiono ypatumais, savo patirtimi dalysis amatininkai, etnologė Gražina Kadžytė supažindins su autentiškais žaidimais, dainomis, šokiais. Apie senovės baltų dvasingumą ir lietuvių etninę kultūrą kalbės tapytojas ir VDA dėstytojas Virginijus Kašinskas.

Festivalyje skambės daug unikalios muzikos: skambės Lauritos Peleniūtės vedamos „Promočių giesmės", Dailės Docienės ir Ramunės Bučniūtės arfos, smuiko, gitaros ir vokalo duetas, Kęstutis Kaupas ves į vidines garso keliones. Taip pat atvyks be galo įdomus svečias – praėjusiais metais dėl stichijos į festivalį „Debesų pieva" negalėjęs atskristi visais styginiais, pučiamaisiais, klavišiniais instrumentais grojantis,  gerklinį dainavimą įvaldęs bei aplinkos ir muzikos garsų kompozicijas kuriantis norvegas Kjell MG Sandvik.

„Debesų pieva 2018" organizatorė-programos sudarytoja Indrė Šiliauskaitė sako, kad „Inovatorių slėnyje" bus ir daug įvairiausių kūno pažinimo bei lavinimo praktikų – joga pradedantiesiemsir pažengusiems, oro, akrobatinė joga, thai-joga ir netgi – joga ant vandens. Vyks dailės terapijos užsiėmimai nedidelėse grupėse, paskaitos sąmoningumo ir dvasingumo temomis, apie vaikų emocinį intelektą ir pykčio valdymą. Save labiau pažinsime ir sau padėsime per pasaulyje žinomą koučerinį žaidimą Points of You. Popiet – daugiau judesio: laisvieji šokiai, ypač moterų pamėgtas NIA užsiėmimas, išskirtinio brazilų kovos meno capoeira pristatymas. Žinoma, vyks ir tradiciniai moterų bei vyrų ratai, kuriuose atsiveriama, apsijungiama, stiprinamas moteriškumas ar vyriškumas.

Vaikų užimtumu ir edukacija rūpinsis Valdorfo pedagogikos mokytoja Sigita Gylytė, Utenos miesto bibliotekos darbuotojos ir kiti savanoriai edukatoriai. Utenos m. bibliotekos iniciatyva veiks ir vietinė festivalio skaityklėlė.

Festivalio „debesėliai" gyvens renovuotame „Medaus laboratorijos" name, unikaliame senoviniame vienuolyne arba palapinėse.

Beje, šiemet vėl mokysimės pamatyti mums, regintiems, nematomą pasaulį, kurio vedliai – žmonės matantys pasaulį ne per regėjimą. Pernai „Debesų pievoje 2017" dalyviai turėjo progą su juo susipažinti iš labai arti, pas asmeninius potyrius. Dabar vėl neregiams ir silpnaregiams bus sukurtos kuo palankesnės sąlygos atvykti ir pasidalinti savo turtingu vidiniu matymu. Taip pat į festivalį pakviestos ir šeimos, išgyvenančios socialinę atskirtį dėl onkologinių ligų.

„Dalytis gėriu ir šviesia energija nori tiek organizatoriai, savanoriai, tiek praktikų mokytojai ir muzikantai – jie dovanos savo žinias, investuodami į susirinkusius dalyvius šviesesnės Lietuvos labui. O iš dalyvio mokesčio surinktos pajamos bus skirtos padengti būtiniausias išlaidas ir parengti saugią, jautrią erdvę bei infrastruktūrą", - teigė festivalį administruojančios organizacijos „Naujos kartos moterų iniciatyva" vadovė Julija Mažuolienė, pati savanoriškai dirbanti festivalyje.

Festivalio pradžią ir pabaigą pažymės nemokami koncertai Antalieptės šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje – birželio 26 d. 19 val. savo programą atliks Laurita Peleniūtė ir Tadas Dešukas, o liepos 1 d. 18 val. – svečias iš Norvegijos, multiinstrumentalistas Kjell Sandvik. Magiški garsai bus dovanojami kiekvienam čia apsilankiusiam!

Informacija apie renginį interneto svetainėje www.debesupieva.lt bei Facebook socialiniuose tinkluose www.facebook.com/dpieva