Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė saldi, muzikali, poetiška ir su pačiais geriausiais

Šių metų  balandžio 23-29 dienomis vyko 18 –oji  Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė  „Kartu mes kuriame ateitį". Rajono viešosiose bibliotekose, kuriose kiekvienas gyventojas yra laukiamas ir suprantamas, vyko daug renginių.

Poezija

Utenos bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo visus kviesdama kraštiečių poezijos skaitymais. Ištikimiausi bibliotekos skaitytojai, bibliotekininkai ir net fotografai skaitė Antano Miškinio, Reginos Katinaitės – Lumpickienės, Vytauto Kazielos, Petro Panavo, Alvydo Katino, Vytauto Petronio ir kitų uteniškių eilės.

Knygų pristatymai

Savo knygą „Aš, tu ir virtuvė" pristatė kraštietis, vienas garsiausių Lietuvos virtuvės šefų Deivydas Praspaliauskas, kuris ne tik pasakojo apie save, savo karjerą, maistą, asmeninį gyvenimą, bet mus visus pavaišino šokoladiniu pyragu.

Uteniškė Žydrė Dargužytė, nenusileisdama virtuvės meistrui, pristatė savo pirmąją knygą „Mėnuo kaip metai". Dalyvavo knygos autorė Žydrė Dargužytė, o vakarą vedė mokytoja lituanistė Jolanta Snieganienė.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę vainikavo  Rimantas Kmita, pristatydamas „Metų knygos" rinkimuose pripažinta geriausia 2017-ųjų knyga suaugusiems „Pietinia kronikas".

Improvizacija

Į istorinių Lietuvos įvykių kontekstą išvengiant didaktikos ir repo ritmu jaunimą pralinksmino Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Teatro klasės moksleivių improvizacija pagal Šventinį bankucheną „Lietuva repuoja Europai" (mokyt. G. Karlaitė)

Knygų mugė

Žaisminga, šurmulinga ir spalvinga Pavasario knygų mugė savo lankytojus kvietė jau penktą kartą.  Šiais metais dalyvavo leidyklos: „Žara", „Lieparas", „Gelmės", „Andrena", „Raidynėlis", „Algarvė", „Terra Publika", „Obuolys", „Kauko laiptai", „Rašytojų sąjungos leidykla", „Kamonada", knygynas „Pegasas" ir „Pypliotyra". Mugės metu leidyklos viliojo įvairiomis akcijomis ir nuolaidomis, naujausiais leidiniais. Leidykla „Gelmės" paagliams pristatė savo naujienas – knygas:  Alinos Jonaitienės „Smiltė" ir žinomos rusų rašytojos Viktorijos Lederman „Tik vienuolika! arba Trali vali penktoje D".

Gyva muzika

Gerą nuotaiką knygų mugės metu jau kelinti metai iš eilės kūrė Utenos muzikos mokyklos jaunieji saksofonininkai, kuriuos moko vadovas E. Beinoravičius bei akordeonistai, vadovaujami mokytojos R. Buzėnaitės.

Teatras

Labai spalviną spektaklį vaikams „Coliukė", pagal Hansą Christianą Anderseną, parodė Vilniaus „Lėlės" teatras (pjesės autorė – Nijolė Indriūnaitė, režisierius ir dailininkas  - Rimas Driežis, kompozitorius – Faustas Latėnas).

Dar mažųjų lankytojų laukė premjera –  bibliotekos spektakliukas „Varna ir sūris" (vienas trijuose arba trys viename...), kurio autorės, dekoratorės ir lėlininkės pačios bibliotekininkės Daiva, Žydronė ir Violeta.

Žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, loterija

Gausų savaitės renginių repertuarą dar papildė kūrybines dirbtuves su Atviru jaunimo centru, kurie kvietė nusipinti apyrankes. Europe Direct infokioskas su dovanomis ir žaidimais kvietė aktyviai dalyvauti bei laimėti įvairiausius prizus, o Utenos jaunimo informacijos centras konsultavo studijų, savanorystės ir kitais jaunimui aktualiais klausimais. Kaip ir kiekvienais metais knygų mugės svečius dar viliojo knygų loterija be pralaimėjimų bei Cafe Ole gardi kava.

Nušurmuliavo 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Visi kartu sukūrėme gražias idėjas, renginius, prisidėjome vieni prie kitų iniciatyvų, nes tik „Kartu mes kuriame ateitį".

Parengė Dainora Narkūnienė