Rimanto Kmitos knygos pristatymas

2018 m. balandžio 26 d.  17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Rimanto Kmitos knygos „Pietinia kronikas", „Metų knygos" rinkimuose pripažintos geriausia 2017-ųjų knyga suaugusiems, pristatymas. Dalyvauja knygos autorius literatūros kritikas, poetas, rašytojas  Rimantas Kmita. Maloniai kviečiame!

~~~~~

18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė  „Kartu mes kuriame ateitį"

~~~~~

Knygos autorius Rimantas Kmita  pirmuoju savo romanu „Pietinia kronikas" stato Šiauliams paminklą. Tai knyga apie Šiaulius, parašyta Šiaulių šneka. Apie bachūrą iš Pietinio rajono anais laukiniais laikais. Šiaulietiška tarme parašytas romanas netruko tapti bestseleriu, autoriui jau pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją, o klausant šios knygos audio formatu, kurį įrašė pats autorius, prieš akis atsiveria tikrasis praeities Šiaulių vaizdas.

„Lietuvoj visokių čiūdų yra, bet tarmiškai rašyta romana, katras būtų bent kiek plačiau žinuoms, neprisimenu ne tik ka per 50 metų, bet išvis. Net i Žemaitę skaitom bendrine kalba. Bet pasauly tai yra, i šveicarai, čekai tur' kažką neblouga."

Rimantas Kmita