Susitikimas su filmų kūrėju Arvydu Barysu

2018 m. balandžio 19 d. 17 val. į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje susitikimas su filmų kūrėju Arvydu Barysu.

Režisierius ir operatorius pristatys filmų retrospektyvą Kuršių nerijos tematika:

„Dailininkų kolonija Kuršių nerijoje. Tarp keliaujančių kopų"

„Įsimylėję Kuršių neriją"

„Kuršių nerijos augalai ir gamtovaizdis"

„Išbarstyti žodžiai"

Po renginio su režisieriumi Arvydu Barysu bus galima pasidalinti įspūdžiais, įsigyti autorinių filmų DVD formate.

Maloniai visus kviečiame!

~~~~~~~~~~~

Barysas – režisierius, operatorius, scenaristas, prodiuseris, 1992-aisiais įkurtos Arvydo Baryso filmų kūrimo kompanijos vadovas. A. Barysas yra sukūręs daugiau nei 100 įvairaus žanro filmų,  pasakojančių apie ypatingas asmenybes ir jų gyvenimus, kultūros paveldą, gamtą, ekologinį švietimą, edukaciją ir sintezę tarp jų. Režisieriaus kuriami filmai – poetiški, pagrįsti reta medžiaga, kurią autorius „medžioja" panašiai kaip mokslininkas: pats ieško šaltinių, daug skaito, konsultuojasi su specialistais, neskaičiuoja savo laiko „gaudant" retą vaizdą, žodį ar įspūdį. Žiūrovas gauna ne tik estetinį pasitenkinimą, bet ir per jo kameros „akį" pamato ką nors nauja arba sena nauju žvilgsniu. A. Baryso filmai yra pelnę pripažinimą Lietuvoje ir prestižinius tarptautinius įvertinimus.

A. Baryso istorinis-dokumentinis filmas „Dailininkų kolonija Kuršių nerijoje. Tarp keliaujančių kopų" pasakoja apie Kuršių neriją,  šimtmetį - nuo 1850-jų iki 1945-jų traukusią vokiečių menininkus. Prūsijos Sachara, „Šiaurės perlu" vadinamą, atokų nuo civilizacijos pakraštį pamėgo Karaliaučiaus dailės akademijos profesoriai ir auklėtiniai, o vėliau ir kiti vokiečių kultūros ir meno veikėjai. Tarp jūros ir marių nusidriekusi Nerija su aukščiausiomis Europoje smėlio kopomis ir archajiška vietinių žvejų bendruomene taip žavėjo vokiečių impresionistus ir ekspresionistus, kad kai kurie jų čia pasistatė namus ir apsigyveno. Net ir netekę galimybės po 1945 metų ją aplankyti, dar 20 metų po to vokiečių dailininkai tebetapė savo prisiminimus iš Nidos dailininkų kolonijos laikų. Tad daugiau nei 30 metų Neriją filmuojantis kino režisierius A. Barysas ir meno istorijos tyrinėtojas dr. Jörn Barfod atkuria šio reikšmingo vokiečių kultūros paveldo Lietuvoje atminimą bei suteikia tvirtą pagrindą tolimesniems kultūriniams Lietuvos ir Vokietijos ryšiams.