Advento vakaras

Jau kelinti metai iš eilės tradiciškai metus užbaigiame su filosofijos mokslų daktaru, religijos studijų magistru, Seimo nariu Andriumi Navicku, kuris į Advento vakarą atvyko su žurnalo „Kelionė" redaktoriumi, publicistu, bardu Gediminu Kajėnu, publiciste Jurga Lūžaite – Kajėniene, o vakarą muzikos garsais dūdele ir smuiku užpildė Laurynas Preikša.

„Kai skaičiuojame metus, vis randame, ko trūksta, vis esame nepatenkinti, pikti,- pradėjo žodžiais Advento vakarą Andrius Navickas, kviesdamas susimąstyti, nusiraminti. Vis sau prisižadame, kad gyvenimas bus skaidresnis, geresnis, bet Kalėdų žinia ir yra, kad nėra tokios netvarkos, kurioje negalėtų gimti kūdikėlis Jėzus – reikia atverti duris, priimti Jo trapumą, susimąstyti apie savo trapumą, atverti savo širdis, būti savimi".

Žurnalo „Kelionė" redaktorius ir publicistas Gediminas Kajėnas džiaugėsi praėjusiais metais, gerais rezultatais, santykiu su skaitytoju: „Man šie metai buvo labai įdomūs: pradėjome juos visiškoje nežinioje. Mūsų žurnalas „Kelionė", kurį leidome devynerius metus, atsidūrė kryžkelėje, nežinioje, neaiškume: bandėme suprasti, ar pajėgsime toliau tai daryti. Šiandien, praėjus metams, galiu pasidžiaugti, kad išleidome keturis numerius, kaip ir tikėjome. Žinoma, tuo be skaitytojų užsiimti būtų beprasmiška. Padorų leidinį aš išsivaizduoju kaip dialogą, jei nėra su kuo dalintis, nebėra jokios prasmės to daryti. Noriu pasidžiaugti, kad Utena yra vienintelis miestas, kuris išprekiauja daugiausia mūsų žurnalų". Svečias kvietė visus, susėdus prie Kūčių stalo, dalintis džiaugsmu, meile, savo metų patirtimi.

„Man gyvenimas su vaikais, šeimoje – didelė gyvenimo mokykla", - atviravo  publicistė Jurga Lūžaitė – Kajėnienė. Ji rašo tekstus žurnalui „Kelionė", interneto svetainei 8diena.lt. „Žurnalistika - mano motinystės atradimas: motinystės patirčių išgyvenimai, vaikų auginimo iššūkiai", - dalinosi, kokiomis temomis rašo Jurgita. Akcentavo, jog labai svarbu atrasti laiko su vaikais pažaisti ir pasikalbėti.

Advento vakaro metu „Gyvenimas pabrango dar vienais metais" pašnekovai atvėrė širdis supratimui, kad labai svarbi bendrystė, paprasti dalykai, mokymasis būti kartu. Keletą giesmių dūdele ir smuiku atliko mūsų kraštietis Laurynas Preikša.

Parengė Dainora Narkūnienė