Kino vakaras

2017 m. balandžio 12 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12, Utena) konferencijų salėje kino vakaras. Dalyvauja jaunieji režisieriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius. Trumpametražių filmų: „Dešimt priežasčių", (rež. A. Blaževičius) 2011 m.  ir „Lernavan" (rež. M. Sargsyan)  2009 m. pristatymas, peržiūra.

Maloniai visus kviečiame!

Projektą dalinai finansuoja

~~~~~~~

Marat Sargsyan, gimė 1978 m. Vanadzor mieste, Armėnijoje. 1994 metais atvyko į Lietuvą ir tais pačiais metais įsidarbino Šiaulių televizijoje operatoriumi ir montuotoju. 2000 – 2005m. dirbo „Tango TV" televizijoje (dabar TV6) montažo režisieriumi ir laidos vedėju. 2011 m. baigė LMTA. Nuo 2005  iki dabar, kuria vaidybinius ir dokumentinius filmus. Nuo 2012 metų iki dabar, kartu su Armėnijos ambasada organizuoja įvairiausius renginius, koncertus, parodas, mitingus, filmų peržiūras, politinius renginius Seime. Nuo 2014 metų, asociacijos „BALTIJOS ARMĖNŲ ALJANSAS" prezidentas.

Filmografija

2012 m. – dokumentinis filmas „TĖVAS" (režisierius ir scenarijaus autorius), HD, 60 min., Just a moment ir LMA Mokomoji kino ir TV studija

2009 m. – vaidybinis kino filmas „LERNAVAN" (režisierius ir scenarijaus autorius), 35 mm, 24 min., LMA Mokomoji kino ir TV studija ir SMAT studija.

2008 m. – vaidybinis kino filmo „KADAISE GYVENOM KALNUOSE" (režisierius ir scenarijaus autorius),  HD, 20 min., LMA Mokomoji kino ir TV studija.

2007 m. – dokumentinis filmas „MEILĖ" (režisierius), DV, 6 min., LMA Mokomoji kino ir TV studija.

2006 m. – vaidybinis kino filmas „28 STAIPSNYS" (režisierius ir scenarijaus autorius), DV, 2 min., LMA Mokomoji kino ir TV studija

Trumpametražis filmas „Lernavan" (2009 m. 24 min.) pasakoja apie tėvynės, kurios nebėra tokios, kokią kadaise pažinojai, paieškas. Šio filmo centre - tėvas su sūnumi, ieškantys tėvo gimtinės „Lernavan". Tačiau tokios vietos nėra ir niekas net negirdėjo. Po ilgos kelionės keistu autobusu, tėvas su sūnumi atvyksta į vietą, kur nėra nei namų, nei žmonių, nei gamtos, nei žemės... stovi tik balti - kaip baltas, dar neprirašytas lapas - kalnai.

Kūrybinė grupė: režisierius Marat Sargsyan, scenarijaus autoriai Marat Sargsyan, Lina Lužytė, operatorius Vilius Mačiulskis, kompozitorius Andranik Kechek, garso režisierius Vilius Tamošaitis, dailininkas Neringa Bačiuskaitė, Vygantas Chaladauskas, prodiuseriai Jonas Špokas, Raimondas Kyzis.

Vaidina Vytautas Šapranauskas, Martynas Jasevičius, Ferdinandas Jakšys

Apdovanojimai

2010  Tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris'2010" apdovanotas skatinamuoju prizu kaip jaunas kino kūrėjas

2010  Tarptautinis kino ir muzikos festivalis „Kustendorf'2010" (Serbija) – Spaudos žiuri apdovanojimas bei „Bronzinio Kiaušinio" prizas

2010  Tarptautinis kino festivalis „2ANNAS'2010″ (Latvija) – žiuri prizas

2010  Tarptautinis kino festivalis „Auksinis abrikosas'2010" (Armėnija) – Hrant Matevosyan prizas bei Geriausio trumpametražio filmo apdovanojimas, įsteigtas Armėnijos Britų tarybos

2010   Tarptautinis kino ir muzikos festivalis „Targowa Film Street'2010″ (Lodzė, Lenkija) – pagrindinis prizas

2009  Tarptautiniame filmų festivalyje „VILNIAUS KINO ŠORTAI' 2009" apdovanojimas už geriausią vaidybinį filmą.

Vieno perspektyviausių jaunosios kartos režisieriaus Andriaus Blaževičiaus vardas kino pasaulyje įsitvirtino 2011 m. Tuomet jo debiutinis trumpametražis filmas „Dešimt priežasčių" pelnė pagrindinį prizą festivalio „Scanorama" konkursinėje programoje „Jauna Lietuva trumpai", o kitąmet buvo apdovanotas „Sidabrine gerve" kaip geriausias trumpametražis vaidybinis filmas.

Vidutinio gyventojų sluoksnio problemas su šiuo aktoriumi priešakyje A. Blaževičius narplioja ir savo pirmajame pilnametražiame filme „Šventasis" („The Saint").

Trumpametražinis kino filmas „Dešimt priežasčių" (2011 m. 29 min. trukmės)

Vytas – vaikinas iš daugiabučių namų rajono, toks pat pilkas kaip ir jo kaimynystė. Jam jau per dvidešimt, bet jis tebegyvena su tėvais. Šeimyna laiką leidžia žiūrėdama lietuviškos televizijos laidas. Vyto mergina Ona kitokia – ji savarankiška, turi pomėgių ir draugų. Su vienu iš jų Ona praleidžia vis daugiau laiko. Ir taip pilką Vyto kasdienybę užtemdo pavydas. Jis imasi ieškoti tiesos klaidžiuose daugiabučių kiemų labirintuose.

Režisierius Andrius Blaževičius, scenarijaus autoriai Teklė Kavtaradzė ir Andrius Blaževičius, operatorius Linas Dabriška, kompozitorius Domas Strupinskas, garso režisierius Vytenis Gadliauskas, dailininkas Audrius Dumikas, prodiuseriai Marija Razgutė.

Vaidina Marius Repšys, Gelminė Glmežaitė, Nelė Savičenko, Arvydas Dapšys

Apdovanojimai:

„Sidabrinė gervė" 2012 metais už geriausią vyro vaidmenį (Marius Repšys) ir už geriausią metų trumpametražį filmą.

„Scanorama" 2011 metais geriausias lietuviškas trumpametražis filmas.