Pyragų diena bibliotekoje

Socialiai atsakinga televizija TV3 jau septintą kartą organizuoja „Išsipildymo akcijos" įkvėptą iniciatyvą „Pyragų diena", prie kurios jau antrus metus jungiasi ir Utenos biblioteka. Tv3 organizuoja jau 14-ą išsipildymo akciją, kurios misija yra padėti skurstantiems ir globos namuose gyvenantiems žmonėms. Viena iš akcijos dalių yra „Pyragų diena".

Brangiausiai šios akcijos metu parduotas pyragas buvo už 75 eurus - morkų pyragas, kurį iškepė reperis Ironvytas ir kovotojas Sergėjus.

Prie iniciatyvos prisijungti labai paprasta: lapkričio 4 - 11 dienomis visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti. Lapkričio 7 dieną pyragus kepė ir Utenos bibliotekos kolektyvas, kuris tokią veiklą pradėjo pernai. Darbuotojai kepė įvairiausius ir skaniausius pyragus, virė karštą žolelių arbatą ir kvietė bibliotekos lankytojus prisidėti prie akcijos. Kai kurie lankytojai buvo nustebę, nes nežinojo, kad prie akcijos prisideda ir bibliotekos kolektyvas, o kai sužinojo, noriai aukojo bei dalinosi šypsenomis ir aukomis. Biblioteka šiais metais surinko 71eurą 23 centus, kuriuos perves UtenosŠv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei.

Iniciatyvos dalyviai noriai vaišinosi gaminiais bei pasakojo, kad aukoti skatina pareiga ir noras padėti. „Duoti po nedidelę auką galime kiekvienas, bet organizuoti tokio pobūdžio savanoriškas akcijas ne visi", - palaikydama šią idėją džiaugėsi skaitytoja Irena.

Projekto „Atrask save" bibliotekos savanoris Albertas Medzevičius