"Europietiškiausios bibliotekos“ nominacija

„Tuoj bibliotekoje reikės atskiros erdvės apdovanojimams ir diplomams patalpinti", - džiaugėsi bibliotekos kolektyvas pelnęs dar vieną, „Europietiškiausios bibliotekos" nominaciją savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuoto konkurso „Metų nominacija".

Nominacija skirta už darbą viešinant Europos parlamento veiklą ir kitas su ES susijusias iniciatyvas. Iš šešių pretendentų šiai nominacijai komisija išrinko Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką.

Konkurso tikslas – skatinti kūrybingai ir inovatyviai dirbančias viešąsias  bibliotekas bei jų padalinius, įvertinant geriausius jų pasiekimus, informuoti visuomenę apie Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų padalinių išskirtinę veiklą, didinti jų žinomumą.

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka šią nominaciją pelnė, nes bibliotekoje veikia  „Eurodesk" atstovybė Utenos regione ir „Europe Direct" informacijos centras. Centras bibliotekoje įkurtas laimėjus Europos Komisijos finansuojamą projektą 2013 – 2017 metų laikotarpiui. Tai vienas iš dešimties centrų Lietuvoje, kur priimanti organizacija yra viešoji biblioteka. „Europe Direct" yra vienas iš 500 tinklo esančio ES.

„Eurodesk" yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 33 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę europinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje darbuotojai dirba kartu su „Eurodesk" savanoriais teikia informaciją apie finansavimo programas ir mobilumą (studijas, stažuotes, darbą ir savanorystę) tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei konsultuojami jaunuoliai, žmonės, dirbantys su jaunimu, nevyriausybinės organizacijos, susijusios su jaunimo veikla.

„Gera dirbti tokioje modernioje ir inovatyvioje bibliotekoje ir visa, ką darai, yra žingsnis į priekį. Smagu, kada šalia tradicinių dalykų formuojasi ir naujos bibliotekos funkcijos, požiūriai, įvaizdis", - teigia Europe Direct  informacijos centro Utenoje vadovė S. Žvirblytė.

Parengė Dainora Narkūnienė