„Laisvųjų testamentai“ Utenos viešojoje bibliotekoje

2019 06 07

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje vyko unikalios fotomenininko Klaudijaus Driskiaus Lietuvos partizanų ir ryšininkų fotografijų parodos „Laisvųjų testamentai" pristatymas.

Didžiulio formato nuotraukos, šalia jų išlikusios dar jaunystėje kovų ir pasipriešinimo prieš okupantus metais darytos mažytės nuotraukėlės su įspūdingais tekstais – tai istorijos dalis, atkeliavusi iki mūsų dienų. Į žiūrovą žvelgia jau šiuo metu garbaus amžiaus moterys ir vyrai, raukšlių išvagotais veidais, žvelgia buvę laisvės kovotojai, nubalintais plaukais ir vis dar spindinčiomis akimis. Parodoje eksponuojami portretai Lietuvos partizanų ir ryšininkų, kurie 1944-1958 metais kovojo visose devyniose partizanų apygardose.

Parodos atidaryme dalyvavo du gyvi anų dienų liudininkai: 92 sulaukęs Jonas Abukauskas-Siaubas, pokario metais trumpai partizanavęs Užpalių krašte, vėliau suimtas ir daugiau nei 25-erius metus kaip politinis kalinys prabuvęs sovietiniuose lageriuose. Ir kitas ne ką mažiau nukentėjęs uteniškis partizanas Juozas Dulskis.

Autorius ketverius metus rinko svarbią istorinę medžiagą, bendravo su šalies partizanais ir ryšininkais ir juos įamžino. Šie žmonės savo visą gyvenimą atidavė Lietuvai.
Parodos autorių sveikino ir jos atidaryme dalyvavęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.