Jubiliejinis Petro Panavo kūrybos vakaras

2018 09 06

Rugsėjo 6 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko šventinis vakaras „Tai aukšta Aukštaitijoj, tai šviesu!", skirtas poeto Petro Panavo 85-mečiui.

Vakarą rašytojas Stepas Eitminavičius pradėjo ištrauka iš P. Panavo „Sakmės apie giminės pradžią ir save“. Po to sekė dėkojimai jubiliatui už poeziją, už eilėraščius vaikams, už prozą, už sakmes, už dramą.

Pasveikinti poeto P. Panavo susirinko gausus būrys uteniškių, buvusių kolegų, mokinių, bičiulių. Mokyklines išdaigas prisiminė iš Ignalinos kilęs ir vienoje klasėje su jubiliatu mokęsis Česlovas Juršėnas, autorių sveikino mero patarėjas Gintautas Petravičius, leidyklos-spaustuvės „Utenos Indra" steigėjas Antanas Kibickas, bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, dėkojo  literatų klubo „Verdenė" vadovė Regina Stakėnienė.

Vakaro metu buvo pristatyta ir naujausia P. Panavo knyga – sakmė „Trys broliai, juodvarniais lakstantys". Kaip teigė autorius, jog labai seniai norėjo parašyti knygą, būtent sakmę, apie tris brolius Miškinius. Brolių Motiejaus, Vinco ir Antano likimai tarytum apibendrina mūsų inteligentijos, kilusios iš kaimo, o taip pat ir visos tautos kančias, viltis, kovas, kelius ir kryželius.

Vakaro metu skambėjo ne tik P. Panavo eilėraščiai, skaitomi S. Eitminavičiaus, bet ir Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus moterų vokalinio ansamblio „Sudeikiečių gaida" (vadovė A. Misiukaitė) atliekamos dainos. Ansamblio kolektyvas dėkojo poetui už kūrybą, kupiną gyvenimo džiaugsmo ir kasdienybės grožio.

Pasibaigus vakarui, daugelis norėjo įsigyti naujausią P. Panavo knygą, gauti rašytojo autografą.