Interaktyvus žaidimas „Pažink Uteną"

2017 05 26

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vykdomos įvairios išmaniųjų technologijų veiklos, skirtos vaikams ir jaunimui. Viena iš jų - krašto pažinimo skatinimas, naudojant inovatyvius metodus, įgalinančius padidinti vaikų susidomėjimą savo kraštu.

Neseniai bibliotekoje buvo pristatytas naujas bibliotekininkių sukurtas interaktyvus kraštotyrinis žaidimas „Pažink Uteną". Tai visiškai nauja veikla, leidžianti vaikams žaisti, judėti, kurti, dirbti komandoje. Žaidimą bibliotekoje pirmieji išbandė Aukštakalnio progimnazijos moksleiviai.

Ar žinote, koks Lietuvos šalčio rekordas 1956 metais vasario 1-ąją užfiksuotas Utenoje? Koks garsus krepšininkas kilęs iš Utenos?  Žaisdami su išmaniąja programėle Actionbound  moksleiviai turėjo atsakyti į šiuos ir kitus klausimus, atlikti įvairias kūrybines užduotis, susijusias su Utena ir  žymiais krašto žmonėmis. Žaidimas skirtas 4-6 klasių moksleiviams. Žaidime svarbiausia yra ne greitis, bet užduočių atsakymų tikslumas ir teisingumas.

Netradicinis būdas pažinti savo kraštą, kūrybiškos ir inovatyvios veiklos užtikrina turiningą vaikų laisvalaikį. Interaktyvų žaidimą „Pažink Uteną" bibliotekoje jau išbandė Utenos Aukštakalnio progimnazijos NVŠ būrelio „Mokomės kitaip" nariai, "Žiburio" mokyklos 4-tų klasių mokiniai.

Vaikai, išbandę šį žaidimą, kartu su tėveliais buvo pakviesti smagiai praleisti laiką žaidžiant sudėtingesnį žaidimą Utenos mieste „Utenos miesto vasaros keliautojas".