„Senjorų dienos internete 2020“

„Senjorų dienos internete 2020“

Šiais metais jau tradicine tapusi  akcija „Senjorų dienos internete"  vyks spalio 19 – 23 d. Projekto „Prisijungusi Lietuva" organizuojama nacionaline akcija  siekiame sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei   kritiškai vertinti informaciją. Atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją visus akcijos renginius organizuojame e. erdvėje.

https://www.prisijungusi.lt/renginiai/senjoru-dienos-internete-2020/

„Nepatogus kinas

„Nepatogus kinas" Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje, Užpalių, Pakalnių, Kirdeikių, Sirutėnų, Vaikutėnų bibliotekose!

14–asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas" spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai- žiūrovai kviečiami  nemokamai žiūrėti filmus ir virtualiai dalyvauti renginiuose daugiau nei 160-yje šalies bibliotekų.

„Nepatogus kinas" šiemet žiūrovams pasiūlys daugiau nei 50 dokumentinių filmų, atliepiančių nūdienos problemas:  politines aktualijas, socialines problemas,  lyčių lygybę, pilietinius judėjimus,  rasinę nesantaiką, klimato kaitą.

„Nepatogaus kino" nuoroda: https://nepatoguskinas.lt/2020/. Čia galite rasti visus filmus, išsirinkite jus sudominusį ir ateikite į biblioteką pažiūrėti nemokamai!

„Dar apie Justiną Marcinkevičių

„Dar apie Justiną Marcinkevičių"

Džiaugiamės literatūros vakaro „Dar apie Justiną Marcinkevičių", skirto poeto 90-osioms gimimo metinėms  metu gauta poeto dukrų Ramunės ir Jurgos padėka

Papildomos lėšos bibliotekų fondams atnaujinti

Papildomos lėšos bibliotekų fondams atnaujinti

Gegužės pradžioje Kultūros ministerija visos šalies bibliotekoms papildomai skyrė beveik du milijonus eurų knygoms ir dokumentams įsigyti. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, gavusi daugiau nei 27 tūkstančius eurų papildomai, gausiai papildys savo fondus ne tik naujausiais leidiniais, bet ir kitomis priemonėmis.

http://www.uvb.lt/lt/naujienos/2390-papildomos-lesos-biblioteku-fondams-atnaujinti

Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas

Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas

Tarptautinio EIFL fondo (eifl.net) viešųjų bibliotekų inovacijų programos apdovanojimas ir 1500 USD prizas už šių įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.
Bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę ir Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėją Laimą Lapinienę pasveikino LR kultūros viceministrė Ingrida Veliutė, Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės vadovė Rūta Pileckaitė - Vasilienė, vyriausioji specialistė Gražina Lamanauskienė, Utenos mero patarėjas Vidmantas Valinčius, Utenos kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė.

Atsisveikiname ir išlydime bibliotekos savanores

Atsisveikiname ir išlydime bibliotekos savanores

Atsisveikiname ir išlydime bibliotekos savanores Maria Shirkina ir Lilith Avagyan. Merginos savanorišką praktiką atliko 9 mėnesius: mums atnešė naujų idėjų, veiklų, jos įgijo naujų kompetencijų ir patirties.
Dėkojame ir džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Jaunimo Savanoriškos veiklos centras  „Deineta".