• Birželio 15, 2021

  Parodos GYVYBEI-RŪPESTĮ atidarymas

  2021 m. birželio 22 d. 15 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje Lietuvos Jūrų muziejaus ruoniukų parodos GYVYBEI-RŪPESTĮ atidarymas. Renginio metu atskleisime, kokiais aukštaitiškais vardais pavadinti šių metų ruoniukai rastinukai ir apdovanosime ruoniukų krikštatėvius! Jūsų lauks ir susitikimas su knygos „Vandens gyvenimo linija" autoriumi, aktoriumi Justu Terteliu.

 • Birželio 11, 2021

  Projektas „Šalčio gėlės lange" II dalis

  Tęsiame projektą „Šalčio gėlės lange", skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti. Nuo 1941 m. birželio 14 d. iki 22 d. sovietų okupantai įvykdė vieną didžiausių masinio trėmimo operacijų Lietuvos istorijoje – per keletą dienų iš Lietuvos išvežta apie 18 000 gyventojų.

 • Birželio 01, 2021

  Knyga – madingiausias šių metų vasaros desertas!

  Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga" skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!". Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį!

 • Gegužės 25, 2021

  Aukštaitijos regiono tautodailininkų tapybos, grafikos ir karpinių paroda

  Nuo birželio 1d. iki 30d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje vyks Aukštaitijos regiono tautodailininkų tapybos, grafikos ir karpinių paroda. Kupiškio etnografijos muziejaus projekto „Dailininko Kazio Šimonio lietuvybės atspindys liaudies mene" parodos-konkurso laimėtojų darbai. Maloniai kviečiame!


 • Gegužės 24, 2021

  Projektas „Šalčio gėlės lange" I dalis

  Šiemet minime 80-ąsias 1941 metų masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą metines. Trėmimai buvo vykdomi ne vienerius metus.

 • Gegužės 05, 2021

  Lietuvoje veiklą pradeda devyni nauji Europos informacijos centrai „Europe Direct"

  Gegužės 1 d. devyniuose Lietuvos miestuose veiklą pradėjo naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct". Jie veiks Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine.

 • Balandžio 15, 2021

  Muzika: esė, nuomonės, susitikimai

  „Naxos Musicology International" (per Naxos Music Library duomenų bazę https://www.nml3.naxosmusiclibrary.com/login) yra internetinė platforma visiems, besidomintiems muzikos istorija, žanrais, ieškantiems įvairių muzikinių įdomybių.

 • Balandžio 09, 2021

  Švelninamos karantino sąlygos!

  Nuo š. m. balandžio 12 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje švelninamos karantino sąlygos! Atveriami fondai ir skaityklos, knygų grąžinimas ir išdavimas, darbas kompiuteriu, spausdinimas, skenavimas, parodų lankymas. Rekomenduojame atsinešti savus kompiuterius ir naudotis nemokamu Wi-fi. Knygas skatiname užsisakyti elektroniniame kataloge arba skambinti telefonu nr. 8-389-61608.

 • Kovo 09, 2021

  Nauja paslauga bibliotekoje – knygų pristatymas į namus

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Nacionaliniu socialinės integracijos institutu, skelbia apie teikiamą knygų pristatymo į namus paslaugą ir kviečia ja aktyviai naudotis senjorus bei žmones su judėjimo negalia.

 • Vasario 02, 2021

  Utenos biblioteka ėmėsi iniciatyvos vadovauti tarptautiniam projektui

 • Gruodžio 31, 2020

  Projektas „Lėtoji fotografija“

  Pristatome puslapį, kuriame pasakojama apie fotografijos istoriją Lietuvoje, žinomi fotografai pasakoja ir demonstruoja archajiškų fotografijų technologijų niuansus, pasakoja savo atradimus ir požiūrį į kūrybą. Jame yra ir trumpi filmai ir tekstiniai paaiškinimai ir fotografinė medžiaga iliustruojanti temas. Gal tai bus Įdomi medžiaga visiems besidomintiems fotografija.

 • Gruodžio 29, 2020

  Rotary klubas pildo dovanomis bibliotekos lentynas

  Prieš pora metų atidarę knygų lentyną bibliotekoje ir pažadėję kasmet pildyti ją, Utenos Rotary klubo nariai uoliai laikosi savo pažado ir šiemet vėl dovanojo bibliotekai naujausias ir skaitomiausias knygas.

 • Gruodžio 21, 2020

  Biblioteka oficialiai tampa erdve, draugiška gyvūnams

  Lietuvoje sparčiai daugėja kavinių, parduotuvių ir grožio salonų, kviečiančių ateiti su augintiniais ir visos šios vietos pažymėtos specialiais „Draugiški gyvūnams" ženklais. Nuo šiol tokį ženklą turi ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

 • Gruodžio 15, 2020

  Kviečiame reikalingus leidinius užsisakyti per bibliotekos elektroninį katalogą

  Karantino metu bibliotekos paslaugos ribojamos, tačiau knygas pasiimti galima. Jas pasirinkti ir užsakyti per bibliotekos elektroninį katalogą gali visi registruoti bibliotekos vartotojai. Kviečiame susipažinti su leidinių užsakymo instrukcija ir pasinaudoti šia galimybe:

 • Gruodžio 09, 2020

  Kitokie atradimai: virtualūs pabėgimo kambariai padės geriau pažinti krašto etnokultūrą ir nenuobodžiauti karantino metu

  Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Taip sako visiems gerai žinoma patarlė. Kviečiame dalyvauti etnokultūriniame nuotykyje.

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės, sukurtas joms pritaikytas edukacinis turinys. Centro veikla papildė bibliotekos paslaugas, jis tapo pažangių technologijų pažinimo vieta įvairaus amžiaus gyventojams. Kviečiame susipažinti ir apsilankyti.

Skaityti daugiau...

Nuorodos