• Sausio 18, 2022

  Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių parodos pristatymas

  2022 m. sausio 27 d. 12 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje vyks Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių parodos pristatymas. Darbai bus eksponuojami iki sausio 31 d. Maloniai kviečiame!

 • Sausio 13, 2022

  Pažvelkime į sausio 13-osios įvykius jaunuolio akimis

  Sausio 11 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka lankytojus pakvietė į susitikimą su kraštiečiu, pulkininku Aleksiejumi Gaiževskiu ir jo knygos „Tarp dangaus ir žemės. Taip gimsta kariai, 1991-1992" pristatymą.

 • Sausio 07, 2022

  „EBSCO Publishing" duomenų bazės – dabar dar aktualesnės

  „EBSCO Publishing"  atnaujino savo akademinę ir verslo informacijos duomenų bazę, kuri prieinama ir mūsų bibliotekos skaitytojams. Dabar vietoje „Academic Search Complete" ir „Business Source Complete" yra prenumeruojamos „Academic Search Ultimate" ir „Business Source Ultimate".

 • Sausio 04, 2022

  Nauja bibliotekos paslauga – „Sensoriniai skaitymai" vaikams

  Lietuvos viešosios bibliotekos tęsia 2020 metais pradėtą iniciatyvą „Biblioteka ", siekdamos plačiau atverti bibliotekų duris skirtingų poreikių lankytojams ir kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims plėsti akiratį ir dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose.  

 • Gruodžio 28, 2021

  Keičiasi lankytojų aptarnavimo tvarka

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, nuo 2021 m. gruodžio 28 d. Utenos A. ir. M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose keičiasi lankytojų aptarnavimo tvarka.

 • Gruodžio 20, 2021

  Projektas „Šalčio gėlės lange" VI dalis

  Projektą „Šalčio gėlės lange", skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti, užbaigia įrašas, kuriame dvylikametis Algimantas aprašo tremtinių Šv. Kalėdas, sutiktas 1941 metais už 5 tūkst. kilometrų nuo gimtųjų namų svilinant 42 laipsnių šalčiui.

 • Gruodžio 14, 2021

  Kartų tiltas: junkimės kurti kartu

  Neretai skirtingų kartų mokymasis kartu yra nuvertinamas. Šis mokymosi būdas negali būti prilyginamas formaliajam švietimui, bet patirtys ir žinios, kurias gali gauti asmenys dalyvaudami tokio tipo užsiėmimuose, yra lyg unikalus paveikslas. Kiekviena patirtis yra nepakartojama, išgirstos istorijos yra asmeniškos, o patarimai ir pagalba užtikrinta. Kaip galima paskatinti skirtingų kartų mokymąsi kartu?

 • Gruodžio 08, 2021

  Paminėtas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos jubiliejus

  Lapkričio pabaigoje Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešoji biblioteka atšventė savo veiklos 90-metį. Per ilgus darbo metus bibliotekoje keitėsi darbuotojai, vadovai, veiklų ratas plėtėsi, biblioteka tapo lankomiausia ir viena reikšmingiausių institucijų regione. Renginys prasidėjo nuo kelionės per bibliotekos istoriją.

 • Lapkričio 25, 2021

  „Knygų startas" – kas tai?

  „Knygų startas" – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio metu naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis.

 • Lapkričio 24, 2021

  Emocinis sporto klubas Mindletic kartu su Utenos visuomenės sveikatos biuru kviečia pasirūpinti savo emocine sveikata

  Rūpinamės Utenos rajono gyventojų ir bibliotekos lankytojų emocine sveikata ir nuo šiol tai padaryti galite paprasčiausiai įsijungę savo mobiliuosius telefonus.

 • Lapkričio 04, 2021

  Bibliotekos savanorės

  2021 metų ruduo į A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką atnešė visa būrį darbščių, užsispyrusių, didelius lūkesčius ir planus turinčių savanorių. Net penkios merginos darbuosis ir padės bibliotekos darbuotojams, kurti, planuoti ir skleisti kultūrą bei informaciją lankytojams.

 • Spalio 07, 2021

  Kūrybinė laboratorija skaitmeniniams įgūdžiams ugdyti

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojos Jurgita Gudelienė ir Vaida Kunčinienė šią vasarą pagal  ES Erasmus+ strateginių partnerysčių projektą „Vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymas mokantis kartu su šeima" (Nr. No. 2020-1-LT01-KA204-077965)  viešėjo Bulgarijos sostinėje Sofijoje.

 • Spalio 01, 2021

  Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas

  Utenos, Visagino, Ignalinos, Molėtų ir Zarasų viešųjų bibliotekų ir savivaldybių specialistai kelias dienas dalyvavo mokymuose „Kultūros įstaigų interneto svetainės" pagal Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas".

 • Spalio 01, 2021

  Meno ir technologijų derinimas vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymui: Erasmus+ projekto patirtis

  Menas gali padėti ugdyti žmonių skaitmeninius gebėjimus? Į šį klausimą atsakė Erasmus+ projekto "Vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymas mokantis kartu su šeima" dalyvės. 

 • Rugsėjo 15, 2021

  Vaikai ir jaunuoliai padės bibliotekoms kurti naują virtualų žaidimą

  Panevėžio, Klaipėdos ir Kauno apskričių bibliotekose 2021–2023 m. įgyvendinamas 5-8 klasių moksleivių skaitymo skatinimo projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka".

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės bei skaitmeninis  turinys. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti. 

Skaityti daugiau...

Nuorodos