• Liepos 19, 2021

  Nuo karščio lietuviai vaduojasi skaitydami knygas

  Vasara dar tik įpusėjo, o jau fiksuojami ne tik rekordiškai aukšti termometro rodikliai, bet ir skaitymo iššūkio „Vasara su knyga" rezultatai. Šių metų akcijos šūkis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!"

 • Liepos 15, 2021

  Susitikimas su parodos „(Dirbančios) motinos portretas" bendraautore

  2021 m. liepos 27 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks susitikimas su parodos „(Dirbančios) motinos portretas" bendraautore dr. Egle Kačkute. Maloniai kviečiame!

 • Liepos 13, 2021

  Atminimo knyga. Utena ir apylinkės. Lietuva

  Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta vienintelė Lietuvoje tiesiogiai iš jidiš kalbos išversta žydų atsiminimų knyga, skirta Utenos miestui ir jo regionui. Leidinį galima atsisiųsti ČIA.

 • Liepos 05, 2021

  Nuo š. m. liepos 9 dienos keisis kai kurių paslaugų teikimo tvarka

  Liepos 9–11 d. dėl atliekamų modernizavimo darbų neveiks bibliotekų elektroninių paslaugų portalas ibiblioteka.lt. Šiomis dienomis skaitytojams nebus galimybės naudotis šio portalo paslaugomis.

 • Liepos 05, 2021

  Naujosios kartos Europe Direct centro pristatymo renginys

  Birželio pabaigoje Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko Naujosios kartos Europe Direct centro atidarymo iškilmės, kurio metu partneriams, žiniasklaidai ir visuomenei pristatytos centro funkcijos ir veikla bei svečius džiugino trijų smuikininkių grupės Elektic Ladies koncertas.

 • Liepos 02, 2021

  Išleista poeto Prano Raščiaus poezijos knyga

  Poetas Pranas Raščius yra kilęs iš Utenos krašto (prie Užpalių, Linskio kaimo). Poeto kūryboje daugybė nuoširdžių ir įkvepiančių eilėraščių yra skirta Lietuvos žemės, miškų, upių ir, žinoma, tėviškės temoms. Knygai ir autoriui pristatyti yra sukurtas tinklapis www.paragaukisulos.lt

 • Birželio 24, 2021

  Šešiolikai ruoniukų suteikti aukštaitiški vardai

  Birželio 22 dieną, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Gyvybei – rūpestį", sukurta kartu su autoriumi, aktoriumi, dramaturgu Justu Terteliu. Pagrindinė parodos mintis – gyvūno ir žmogaus draugystė, jos atspirties taškas buvo knyga „Vandens gyvenimo linija".

 • Birželio 22, 2021

  Paroda „(Dirbančios) motinos portretas"

  Nuo liepos 2 d. iki 31 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje veiks Marinos Cavazza'os (nuotraukos) ir Eglės Kačkutės (tekstas) paroda „(Dirbančios) motinos portretas" apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes.

 • Birželio 11, 2021

  Projektas „Šalčio gėlės lange" II dalis

  Tęsiame projektą „Šalčio gėlės lange", skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti. Nuo 1941 m. birželio 14 d. iki 22 d. sovietų okupantai įvykdė vieną didžiausių masinio trėmimo operacijų Lietuvos istorijoje – per keletą dienų iš Lietuvos išvežta apie 18 000 gyventojų.

 • Birželio 01, 2021

  Knyga – madingiausias šių metų vasaros desertas!

  Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga" skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!". Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį!

 • Gegužės 24, 2021

  Projektas „Šalčio gėlės lange" I dalis

  Šiemet minime 80-ąsias 1941 metų masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą metines. Trėmimai buvo vykdomi ne vienerius metus.

 • Gegužės 05, 2021

  Lietuvoje veiklą pradeda devyni nauji Europos informacijos centrai „Europe Direct"

  Gegužės 1 d. devyniuose Lietuvos miestuose veiklą pradėjo naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct". Jie veiks Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine.

 • Balandžio 15, 2021

  Muzika: esė, nuomonės, susitikimai

  „Naxos Musicology International" (per Naxos Music Library duomenų bazę https://www.nml3.naxosmusiclibrary.com/login) yra internetinė platforma visiems, besidomintiems muzikos istorija, žanrais, ieškantiems įvairių muzikinių įdomybių.

 • Kovo 09, 2021

  Nauja paslauga bibliotekoje – knygų pristatymas į namus

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Nacionaliniu socialinės integracijos institutu, skelbia apie teikiamą knygų pristatymo į namus paslaugą ir kviečia ja aktyviai naudotis senjorus bei žmones su judėjimo negalia.

 • Vasario 02, 2021

  Utenos biblioteka ėmėsi iniciatyvos vadovauti tarptautiniam projektui

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės, sukurtas joms pritaikytas edukacinis turinys. Centro veikla papildė bibliotekos paslaugas, jis tapo pažangių technologijų pažinimo vieta įvairaus amžiaus gyventojams. Kviečiame susipažinti ir apsilankyti.

Skaityti daugiau...

Nuorodos